پنج شنبه, 27 تیر 1392 23:31

طراحی حروف فارسی

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

آشنایی با دوره آموزشی طراحی حروف فارسی

خط فارسی در طول تاریخ طولانی خود با اصلاحات زیادی مواجه شده، به این ترتیب که اشکال جدیدی اختراع شده و هر سبک آن گونه های فراوانی به خود گرفته است.

در عین حال به جز معدود موارد استثنایی، اصول اولیه آن تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. آنچه امروز بر عهده طراحان حروف فارسی،به عنوان خوشنویسان دنیای مدرن محسوب می گردد حفظ زیبایی های خوشنویسی سنتی فارسی متناسب با تکنولوژی روز است. بنابراین لازم است تا طراحان حروف به شناخت عمیق تری از زیبایی خط فارسی دست یابند تا بتوانند پاسدار آن باشند. هدف این دوره آشنایی هنرجویان با اصول ساختاری و زیبایی در خوشنویسی سنتی فارسی، اصول طراحی فونت و تکنولوژی طراحی فونت، نحوه ایجاد کاراکتر های جدید بر روی حروف فارسی متناسب با نوع استفاده از فونت و... به همراه انجام تمرین‌‏های جدّی است که نتیجه آن طراحی کامل یک خانواده حروف است. پیش نیاز اصلی این دوره تسلط بر یکی از نرم افزارهای وکتور می باشد.

در این دوره آموزشی دانشجو پس از آشنایی بامبانی و اصول ساختاری خطوط مختلف خوشنویسی فارسی ومبانی و اصول طراحی فونت فارسی با چگونگی طراحی کاراکتر جدید حروف بر اساس خوشنویسی سنتی فارسی آشنا یی پیدا کرده و پس از آموزش تفاوت های میان کاربرد های مختلف حروف ( فونت متن و تیتر) همچنین شناخت اصول ترکیب در حروف، کلمات، جملات و سطرها قادر به طراحی تمامی حروف الفبا بر اساس یک ساختار واحدخواهد گشت.

add
Read 4794 times Last modified on شنبه, 07 مرداد 1396 08:16