سه شنبه, 19 مرداد 775 00:00

درباره ما Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

سرو، درختی همیشه سبز و استوار که در بیشتر مناطق ایران می روید و ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد. سرو ایرانی نماد استقامت ، آزادگی و سرفرازی مردم ایران زمین توصیف می شود که به عنوان درختی مقدس ازگذشته های دور علامت خاص ایرانیان و دراساطیر ایران نیز نماد خدای گیاهی محسوب می گشته است به گونه ای که این نقش مایه در بسیاری از معابد میترایی دیده می شود. همچنین سرو نماد اهورامزدا نیز تلقی گشته است. بنا بر برخی روایات تاریخی زردشت دو شاخه سرو از بهشت آورد و یکی را در کاشمر و دیگری را درفریومد کاشت چنانچه فردوسی در شاهنامه نیز به آن اشاره می کند:

نخست آذرمهر برزین نهاد                        به کشمرنگر تا چه آیین نهاد    

یکی سرو آزاده بود از بهشت                   به پیش در آذر آن را بکشت

در جایی دیگر نیز چنین روایت شده که زردشت با دستان خود سروی می کارد که بعدها بلندترین سرو جهان می شود.اهمیت نقش سرو در دوره هخامنشیان را تکرار این نگاره بر حجاری های تخت جمشید بیانگر می باشد.

آکادمی نگاره سرو با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال آموزش تخصصی هنر و ارتقاء و تکمیل اطلاعات و آگاهی هنردوستان، هنرجویان و فارغ التحصیلان رشته های هنری از دانشگاه ها شکل گرفت. لذا به دلیل تنوع رشته های هنرهای تجسمی و تنوع سلیقه هنرجویان و نیاز جامعه امروز به هنرهای زیبا وکاربردی، دپارتمان های آموزش طراحی و نقاشی، گرافیک، طراحی صنعتی، مجسمه سازی ،معماری داخلی و دکوراسیون و کنکور هنر تشکیل گشت. هدف از تشکیل دپارتمان طراحی و نقاشی و مجسمه سازی نگاره سرو، آموزش طراحی و نقاشی با تکنیک های مختلف به ویژه رنگ روغن ،سیاه قلم و اکرولیک در سبک های کلاسیک و معاصر است لازم به توضیح است که دوره آموزشی نقاشی معاصر با رویکرد ایده پردازی و خلاقیت در نقاشی شکل گرفت همچنین دپارتمان مجسمه سازی نگاره سرو نیز آموزش تندیس، نقش برجسته و مجسمه شهری را درراستای اهداف خود قرارداده است.

یکی از ویژگی های هنر معاصر بهره گیری از رایانه برای خلق آثار هنری و کاربردی بودن آثار هنری خلق شده میباشد لذا برای رسیدن به این منظور آموزشگاه نگاره سرو در دپارتمان طراحی صنعتی، گرافیک و معماری داخلی و دکوراسیون سعی در برآورد کردن نیاز هنرمند برای خلق آثاری متناسب با نیاز جامعه امروز می باشد.

امیدِ آن داریم که بتوانیم مجموعه ای قابل اعتماد در آموزش صحیح هنرهای تجسمی با اندیشه هایی نو و خلاقانه اما با حفظ اصول باشیم.

 

Read 7104 times Last modified on چهارشنبه, 17 مرداد 1397 21:18
Super User

سرو، درختی همیشه سبز و استوار که در بیشتر مناطق ایران می روید وریشه در فرهنگ ایرانیان دارد. سرو ایرانی نماد استقامت ، آزادگی و سرفرازی مردم ایران زمین توصیف می شود که به عنوان درختی مقدس ازگذشته های دور علامت خاص ایرانیان و دراساطیر ایران نیز نمادخدای گیاهی محسوب می گشته است به گونه ای که این نقش مایه در بسیاری از معابد میترایی دیده می شود. همچنین سرو نماد اهورامزدا نیز تلقی گشته است. بنابربرخی روایات.....